×
Şirket Profili Yatırımcı İlişkileri Ürünlerimiz Satış Kanallarımız Hasar Hizmet Kanallarımız İletişim
×
REASÜRANS POLİTİKASI

REASÜRANS POLİTİKASI

 

Halk Sigorta, üstlendiği riskleri, bu risk seleksiyonunun en iyi şekilde yapılması ve de risklerin uluslararası reasürans şirketleri ile paylaşılması konusunda çok hassas davranmaktadır. Şirket olarak, reasürans anlaşmalarının her yıl en verimli şekilde yenilenmesi ve de şirketin aldığı risklerin en iyi şekilde plase edilmesi konusuna önem vermektedir. Risklerin dağılımı da çok önemli bir konu olduğundan dolayı, şirket olarak en güvenilir ve de mali açıdan en likit olan reasürans şirketleriyle çalışılmaktadır.

 

Bu anlaşmalar yenilenmeden önce, hem yurtiçi hem de yurtdışı sigorta ve reasürans piyasalarındaki gelişmeler yakından takip edilmektedir. Bu gelişmeler ışığında hem anlaşma şartları, hem de reasürans şirketleri tekrar gözden geçirilmektedir. Reasürans şirketlerinin durumları, piyasamıza verdiği destek, çalışma koşulları ve likidite durumları, yenileme anlaşmaları döneminde önem kazanmaktadır. Halk Sigorta olarak, reasürans şirketleriyle uzun yıllar süren bir çalışma ortamı sağlanmıştır. Uzun yıllardır karşılıklı güvene ve de verimliliğe yönelik bir işbirliği mevcuttur.

 

2015 yılında da reasürans anlaşmalarımız başarıyla sonuçlandırılmıştır. Halk Sigorta olarak üzerimizde taşıdığımız risk, reasürans şirketleri ile yapılan anlaşmalar sonucunda en iyi şekilde paylaştırılmıştır. Bu yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi, lider reasürörümüz olarak Milli Reasürans T.A.Ş. ile çalışmaya devam edilmiştir. Bunun yanında, hem güvenilirlik olarak hem de kurumsal kimlik olarak ilişkilerimizin iyi olduğu Mapfre, Hannover Re , Kuwait Re, GIC,  Trust,  Assurances Mutuelles De France, ACR, Mitsui, Malaysian Re  gibi reasürörlerle anlaşmalarımız devam etmektedir.